Çankırı Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından, ilimizde yaşayan yabancılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

2 Aralik 2015 Çarsamba günü Çankiri Ticaret ve Sanayi Odasi toplanti salonunda gerçeklestirilen toplantiya, Valimiz Vahdettin ÖZCAN, Il Müdürümüz Ahmet ÖNER ve bilgilendirmeyi yapacak olan diger personeller katildi.

      Çankiri Il Göç Idaresi Müdürlügü tarafindan, ilimizde yasayan yabancilara yönelik bilgilendirme toplantisi düzenlendi.2 Aralik 2015 Çarsamba günü Çankiri Ticaret ve Sanayi Odasi toplanti salonunda gerçeklestirilen toplantiya, Valimiz Vahdettin ÖZCAN, Il Müdürümüz Ahmet ÖNER ve bilgilendirmeyi yapacak olan diger personeller katildi.

     Bilgilendirme toplantisini Il Göç Uzman Yardimcisi Emre HATİPOĞLU'nun sunumuyla basladi. Toplantida Il Müdürü Ahmet ÖNER'in Arapça ve Türkçe dillerinde yapmis oldugu açilis konusmasinda "Öncelikle ülkemize siginan siz degerli kardeslerimize birinci asamada hizmet sunan kurumumuzla ilgili kisa bir bilgi vermek istiyorum. Yabancilarin tüm is ve islemleri 2013 yilina kadar merkezde Emniyet Genel Müdürlügü tasrada ise Il Emniyet Müdürlükleri Yabancilar Sube Müdürlükleri tarafindan sunulmaktaydi. Komsu ülkelerimizde yasanan sorunlar neticesinde artan göç dalgalari nedeniyle sunulan hizmetlerin çabuklastirilmasi büyük önem arz etmekteydi. Dolayisiyla hizmetlerin daha hizli sunulabilmesi ülkemize gelen siz degerli misafirlerimizin magduriyetlerinin daha kisa süre içerisinde çözülebilmesi ve islemlerinin biran önce bitirilebilmesi için Devletimiz ayni zamanda uluslararasi hukukuna entegre saglayacak 6458 sayili Yabancilar ve Uluslar arasi Koruma Kanunu’nu 04.04.2013’te çikartarak merkezde Göç Idaresi Genel Müdürlügünü illerde ise 18.05.2015 tarihi itibariyla Il Göç Idaresi Müdürlüklerini kurarak 81 ilin tamaminda hizmete baslamistir. Tüm bu asamada bu kurumun kurulmasi ve faaliyetlerine baslamasi için hiçbir fedakârliktan sakinmayan devlet büyüklerimize hepinizin huzurunda saygi ve sükranla tesekkürlerimi arz ediyorum."  diyerek yabancilara seslendi.
      Valimiz Vahdettin ÖZCAN ise yaptigi konusmada; “6458 Sayili Yabancilar ve Uluslararasi Koruma Kanunu’nun 96. Maddesi geregi Göç Idaresi Genel Müdürlügüne, kamusal ve özel mal ve hizmetlerden yararlanma, egitime ve ekonomik faaliyetlere erisim, sosyal ve kültürel iletisim, temel saglik hizmetleri alma gibi konularda kurslar, uzaktan egitim ve benzeri sistemlerle tanitim ve bilgilendirme etkinliklerinin sivil toplum kuruluslariyla da is birligi yapilarak yayginlastirilmasi görevi verilmistir.
      Il Müdürlügümüz adina Il Göç Uzman Yardimcisi Yusuf COŞKUN, Murat YILDIZ ve Polis Memuru Süleyman Sami SARIDAYI bilgilendirme sunumlarini yaparak programi açmistir. Daha sonra sirasiyla diger kurumlarinin personelleri tarafindan bilgilendirme yapilmistir, 3 gün boyunca devam edecek programinin katilimcilarinin listesi:

  • İl Emniyet Müdürlüğü adina Komiser Zeki AYDIN
  • Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmeni Tarik ALABAY
  • Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Personelleri Kurtuluş ONAY ve Yakup ÖZCAN
  • İl Saglık Müdürlügü Personeli Sedat YILDIRIM
  • Halk Saglığı Müdürlüğü Personeli Ferit KÖROĞLU
  • Aile ve Sosyal Politiklar İl Müdürülüğü Personelleri Ayse DURAN ve Yusuf KILIÇ
  • Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Lideri Yusuf ULUTAŞ
  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli Tarik YİĞİTBAŞI
  • İl Milli Eğitim Müdürlüğü RAM-Rehberlik ve Psikolojik Hizmetleri Bölüm Başkanı Mehmet BOZKURT

Müdürümüz Ahmet ÖNER'in Arapça Konusma Metin Ektedir.
 
Kayıt: 3.12.2015
Güncelleme:15.12.2015
Paylaş


WS05